top of page

Web tasarımda 'Neon Çağı'


Sosyal medyanın ve dizi, film izleme platformlarının da etkisiyle yeni nesil bir dijitalleşme söz konusu. Web tasarımcı olarak, yurtdışındaki gelişmeleri yakından takip ediyorum. Günümüzde bir markanın müşterisi, ilk olarak o markanın güvenilir olmasını bekliyor. Bunun için web sitesi ve sosyal medya hesaplarını inceliyor. Günümüzde internet alışverişinin %70'ini 40 yaş altı genç nüfus gerçekleştiriyor.

Web tasarımda genç nesil nasıl yakalanır?

Öncelikle web tasarımcınızın güncel konuları yakından takip etmesi gerekir. İnsanlar artık daha samimi ve ilgi çekici web sitelerinde daha çok vakit geçiriyor. Pandeminin etkisiyle sosyal medyanın, oynadığımız oyunların, izlediğimiz film ve dizilerin hayat tarzımıza etkilerini görebiliyoruz. Genel olarak baktığımızda bu platformlarda kullanılan tasarımlarda mor, mavi, pembe ve sarı neon renklerin kullanıldığını söyleyebiliriz.

Siz de web sitenizde yeni nesil neon renkleri kullanmaktan çekinmeyin. Bir markayla ortak ilgi alanı olduğunu düşündürün müşterilerinize. Böylelikle site ziyaret oranınızı arttırıp genç kesimin güvenini kazanmışta olursunuz.


8 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page